Греми 2017 Победник листа и номинираните | Во живо

Греми 2017 Во живо што се случува и во листата на почетокот победник, ние имаме Греми 2017 листа победник и Греми листа кандидат да ви помогне да се знае кој е добитник на награди овој пат. Ние се обидуваме постојано да се ажурираат 2017 Греми живеат и да се вратам на вас со најновите вести на награди на музиката.

Кога е Греми 2017?

на 2017 церемонијата на Греми наградите се одржа во неделата, февруари 12, 2017,

на 2017 церемонијата Греми претпристапна предавам на телевизија ќе биде во: Мајкрософт театар
на 2017 церемонијата Греми претпристапна предавам на телевизија ќе биде во: Стејплс центар
Луѓето се многу возбудени за двете церемонии за доделување на најголемите музички награди на годината.

2017 Греми Листа победник

Греми 2017 листа победник вклучува:

  • Бијонсе, Адел
  • Шанса на Рапер
  • Дејвид Боуви
  • Lalah Хатавеј
  • Сара Jarosz

Греми награди 2017 ќе бидат доделени во 82 категории на ѕвезди со најдобра музика различни среќаваме жанр и категории. Ние ќе се носат живеете ажурирање на Греми наградите 2017.

Греми 2017 Листа победник

Греми 2017 Најдобар Нов Изведувач

Шанса на Рапер
Греми 2017 Најдобар поп вокален албум

25, Адел
Греми 2017 Најдобрите традиционални поп вокален албум

лето: Вили Нелсон пее Гершвин, Вили Нелсон

 

Греми 2017 Најдобра поп соло

"Здраво,"Адел
Греми 2017 Најдобар поп дуо / Перформанс групата

"Под стрес,"Дваесет и еден пилоти
Греми 2017 Најдобра земја албум

Морнар Водич за Земјата, Sturgill Симпсон
Греми 2017 Најдобра земја Соло

"Мојата Црква,"Марен Морис
Најдобра Земја дуо / група

"Jolene" [ФТ. Доли Партон], Pentatonix
Најдобра земја песна

"Скромно и вид,"Лори Мекена, текстописец (Тим McGraw)
2017 Греми најдобар рок албум

Кажи ми, јас сум прилично, Кејџ Слон
Најдобра рок песна

Можете да се види Греми 2017 во живо на телевизија и, исто така, преку интернет. Верувале Netflix е исто така стриминг. Јас сум навива за Адел, кои ќе навива за овој Греми награди 2017? Се надевам ви се допаѓа Греми победник Листа 2017.