2017 Оскар победник листа и Оскари 2017 Листа на кандидат

Оскари 2017 Листа победник се тркалаше и се надеваме La La Land освои награда за најдобра слика на Оскарите 2017 живеат денес. Глобалната награди на филмската индустрија се една од најпознатите чека настани на целата година, а ние сме тука со Оскари 2017 Номинираните и победниците Оскар 2017 листа за вас.

Оваа година Оскарите се 89-верзија на Оскарите и се одвива во:

Оскари 2017 добитници

2017 Оскари најдобра споредна женска улога ПОБЕДНИК

Виола Дејвис за филмот огради

другите номинирани:

 • Наоми Харис, месечината
 • Никол Кидман, Лав
 • октавија Спенсер, скриени Бројките
 • Мишел Вилијамс, Манчестер од страна на морето

2017 Оскари Најдобра споредна машка улога ПОБЕДНИК

Mahershala Али за филмот Месечината
другите номинирани:

 • Џеф Бриџис, Пекол или висока вода
 • Лукас Хеџис, Манчестер од страна на морето
 • Дев Пател, Лав
 • Мајкл Шенон, ноќни животни

Оскари 2017 Најдобар звук уредување

Пристигнување

другите номинирани:

 • Deepwater Хоризонт
 • бонсек Ridge
 • La La земјиште
 • Sully

Оскари 2017 Најдобра костимографија

Фантастична Ѕверови и каде да ги најдете

другите номинирани:

 • Флоренс Фостер Џенкинс
 • Џеки
 • La La земјиште
 • сојузничките

Проверете: Среќен Роденден Желби Слики

Оскари шминка, hairstyling ПОБЕДНИК

самоубиството одред

другите номинирани:

 • Еден човек по име Ове
 • Star Trek Надвор

Оскари 2017 Најдобар документарен филм ПОБЕДНИК

O.J.: Произведено во Америка

другите номинирани:

 • Пожар во море
 • Не сум вашиот Гора
 • живот, Анимирани
 • 13та

сега, дека сте поминале низ Оскари 2017 Листа на победниците, ајде да ве однесе низ Оскари 2017 листата номинирани. Кој си ти да навива за овој Оскари 2017?

Оскар номинации 2017

Оскар за најдобар филм кандидат

Пристигнување
огради
бонсек Ridge
Пекол или висока вода
скриени Бројките
La La земјиште
Лав
Манчестер од страна на морето
месечината

Оскари 2017 Најдобар актер кандидат

Кејси Афлек, Манчестер од страна на морето
Ендру Гарфилд, бонсек Ridge
Рајан Гослинг, La La земјиште
Виго Мортенсен, Капетан Фантастична
Дензел Вашингтон, огради

Оскари 2017 Најдобра актерка кандидат

Изабел Ипер, таа
Рут Negga, љубов
Натали Портман, Џеки
Ема Стоун, La La земјиште
Мерил Стрип, Флоренс Фостер Џенкинс

Оскари 2017 Најдобар режисер кандидат

Damien Chazelle, La La земјиште
Мел Гибсон, бонсек Ridge
Бери Џенкинс, месечината
Kenneth Lonergan, Манчестер од страна на морето
Дени Вилнев, Пристигнување

Оскари 2017 Најдобриот кандидат Сценарио пишување

Пекол или висока вода
La La земјиште
Омар
Манчестер од страна на морето
20век на жените

Проверете: Среќен роденден пораки

Оскари 2017 Најдобар странски филм

Земјата на рудникот, Данска
Еден човек по име Ове, Шведска
продавач, Иран
Тана, Австралија
Тони Ердман, Германија

Оскари 2017 Најдобриот кандидат странски филм

Пристигнување
La La земјиште
Лав
месечината
тишина

2017 Оскари Најдобра производство дизајн

Пристигнување
Фантастична Ѕверови и каде да ги најдете
Радувај, Цезар!
La La земјиште
патниците

2017 Оскари Најдобри визуелни ефекти

Deepwater Хоризонт
доктор Чудно
Книга од џунглата
Kubo и две жици
Нечесните Еден: Приказна Војна на ѕвездите

2017 Оскар за најдобар филм за уредување

Пристигнување
бонсек Ridge
Пекол или висока вода
La La земјиште
месечината

Се надеваме дека ќе уживаат на Оскари Листа победник 2017 thoroughly додека го чекаме неколку резултати на Оскарите 2017 Победникот во живо на Оскарите се уште се случува. Оскари Листа Номинација 2017 беше интересно со многу изненадувања и шокови што го прави на листата. Кој си ти за обложување на Оскарите Листа победник 2017?