2017 Lista Oscars Winner dhe Oscars 2017 Lista nominuar

Oscars 2017 Lista Winner është duke u mbështjellë jashtë dhe ne shpresojmë La La Land fiton foton më të mirë në Oskar 2017 sot jetojnë. Çmimet globale të industrisë së filmit janë një nga ngjarjet më të pritur të gjithë vitit dhe ne jemi këtu me Oskar 2017 Nominuarit dhe fituesit e çmimeve Oscar 2017 Lista për ju.

Këtë vit Oscars janë version 89 të Academy Awards dhe janë duke u zhvilluar në:

Oscars 2017 fituesit

2017 Oscars aktoren më të mirë Fituese

Viola Davis për filmin Fences

Kandidatët të tjera:

 • Naomie Harris, dritë hëne
 • Nicole Kidman, luani
 • Octavia Spencer, Shifrat e fshehur
 • Michelle Williams, Manchester by the Sea

2017 Oscars BEST MBËSHTETËSE Aktori Fituese

Mahershala Ali për filmin Moonlight
Kandidatët të tjera:

 • Jeff Bridges, Hell ose Water High
 • Lucas Hedges, Manchester by the Sea
 • Dev Patel, luani
 • Michael Shannon, Kafshët nate

Oscars 2017 BEST SOUND redaktimi

mbërritje

Kandidatët të tjera:

 • Deepwater Horizon
 • sharrë hekuri Ridge
 • La La Land
 • njollos

Oscars 2017 BEST DESIGN kostum

Kafshët fantastike dhe ku për të gjetur ata

Kandidatët të tjera:

 • Florence Foster Jenkins
 • Jackie
 • La La Land
 • aleat

Check Out: Happy Birthday Urimet Images

MAKEUP Oscars DHE Hairstyling Fituese

Suicide Squad

Kandidatët të tjera:

 • A Man Called Ove
 • Star Trek Përtej

Oscars 2017 BEST DOKUMENTAR FILM Fituese

O.J.: Made në Amerikë

Kandidatët të tjera:

 • Zjarri në det
 • I Am Not Negro juaj
 • jetë, i gjallë
 • 13th

tani, që e keni kaluar nëpër Oskar 2017 Lista fituesit, le të marrë ju me anë të Oskar 2017 Lista Kandidatët. Kush po brohorisnin për këtë Oskar 2017?

Oscars Kandidatët 2017

Oscars mirë Picture nominuar

mbërritje
Fences
sharrë hekuri Ridge
Hell ose Water High
Shifrat e fshehur
La La Land
luani
Manchester by the Sea
dritë hëne

Oscars 2017 Kandidati aktorin më të mirë

Casey Affleck, Manchester by the Sea
Andrew Garfield, sharrë hekuri Ridge
Ryan Gosling, La La Land
Viggo Mortensen, Captain Fantastic
Denzel Washington, Fences

Oscars 2017 Nominuar aktoren më të mirë

Isabelle Huppert, ajo
Ruth Negga, i dashuruar
Natalie Portman, Jackie
Emma Stone, La La Land
Meryl Streep, Florence Foster Jenkins

Oscars 2017 Kandidati më të mirë Drejtori

Damien Chazelle, La La Land
Mel Gibson, sharrë hekuri Ridge
Barry Jenkins, dritë hëne
Kenneth Lonergan, Manchester by the Sea
Denis Villeneuve, mbërritje

Oscars 2017 Shkarko nominuar Skenari Shkrimi

Hell ose Water High
La La Land
karavidhe
Manchester by the Sea
20th Century Gratë

Check Out: Birthday Mesazhet Gëzuar

Oscars 2017 Film i jashtëm më të mirë

Land of Mine, Danimarkë
A Man Called Ove, Suedi
shitës, Iran
Tanna, Australi
Toni Erdmann, Gjermani

Oscars 2017 Shkarko nominuar Film Jashtme

mbërritje
La La Land
luani
dritë hëne
heshtje

2017 Oscars mirë Production Dizajn

mbërritje
Kafshët fantastike dhe ku për të gjetur ata
Hail, mbret!
La La Land
pasagjerët

2017 Oscars Efektet më të mira vizuale

Deepwater Horizon
Doctor Strange
Libri që jeton në xhungël
Kubo dhe dy Strings
Rogue One: Një Star Wars Story

2017 Oscars Shkarko Film Editing

mbërritje
sharrë hekuri Ridge
Hell ose Water High
La La Land
dritë hëne

Ne shpresojmë që ju gëzuar Lista Oscars Winner 2017 thoroughly ndërsa ne presim disa rezultate të Oskar 2017 Winner si Oscars jetojnë është ende në vazhdim e sipër. Lista Oscars nominuar 2017 ishte një e interesante me shumë suprises dhe goditjet e bërë atë në listën e. Kush jeni bast për Academy Awards Lista Fituesi 2017?