Grammys 2017 Lista Winner dhe Kandidatët | jetojnë

Grammys 2017 jetojnë po ndodh dhe në listën e hershme fitues, ne kemi Grammys 2017 Lista fitues dhe Grammys listë kandidati për t'ju ndihmuar të dini se kush ka fituar çmime në këtë kohë. Ne jemi duke u përpjekur për të rinovuar vazhdimisht 2017 Grammys jetojnë dhe të kthehemi tek ju me lajmet më të fundit në çmimet muzikore.

Kur është Grammys 2017?

The 2017 Ceremonia Grammy Awards është duke u mbajtur të dielën, shkurt 12, 2017,

The 2017 Ceremonia Grammys para-emision televiziv do të jetë në: Microsoft Theater
The 2017 Ceremonia Grammys para-emision televiziv do të jetë në: Staples Center
Njerëzit janë shumë të ngazëllyer për të dy ceremonitë e dhënies së çmimeve më të mëdha të muzikës të vitit.

2017 Lista Grammys Winner

Grammys 2017 Lista Winner përfshin:

  • Beyoncé, Adele
  • Chance Reperi
  • David Bowie
  • Lalah Hathaway
  • Sarah Jarosz

Grammy Awards 2017 do të jepen në 82 kategori të superstar me muzikë të mirë zhanër larmishme gjitha nivelet dhe kategoritë. Ne do të sjellë jetoni përditësimin e Grammy Awards 2017.

Grammy 2017 Lista Winner

Grammy 2017 Artisti më i mirë i ri

Chance Reperi
Grammy 2017 Shkarko Pop Vocal Album

25, Adele
Grammy 2017 Shkarko Traditional Pop Vocal Album

orë e verës: Willie Nelson Sings Gershwin, Willie Nelson

 

Grammy 2017 Shkarko Performance Pop Solo

"Përshëndetje,"Adele
Grammy 2017 Pop Duo më të mirë / Group Performance

"Stresuar,"Twenty One Pilots
Grammy 2017 Shkarko Country Album

Udhëzues për Sailor në Tokë, Sturgill Simpson
Grammy 2017 Shkarko Performance Country Solo

"Kisha e mia,"Maren Morris
Shkarko Performance Country Duo / Group

"Jolene" [ft. Dolly Parton], Pentatonix
Shkarko Country Song

"Humble dhe Kind,"Lori McKenna, kompozitor (Tim McGraw)
2017 Grammys Shkarko Rock Album

Tell Me Jam Pretty, Cage The Elephant
Shkarko Rock Song

Ju mund të shikojnë Grammy 2017 jetojnë në TV dhe gjithashtu nëpërmjet internetit. Besoni Netflix është edhe streaming atë. Unë jam brohorisnin për Adele, të cilët janë të brohorisnin për këtë Grammy Awards 2017? Shpresoj se ju pëlqen Lista Grammys Winner 2017.